Odkup zadlužených společnosti

Vaši firmu odkoupíme/převezmeme se všemi závazky a pohledávkami

Včasný prodej společnosti dokáže zabránit zvyšujícímu se riziku trestní a osobní majetkové odpovědnosti. Už jen z tohoto důvodu by se s tímto krokem nemělo moc otálet. Celý proces odkupu zadlužené společnosti je legální, rychlý a hlavně diskrétní.

V rámci služby odkup zadlužené společnosti zajistíme kompletní právní a notářský servis, převedeme sídlo i statutární orgány. Našim klientům garantujeme detailní předávací protokol, který obsahuje kompletní firemní dokumentaci.

Naše firma disponuje letitými zkušenostmi na poli odkupu společností, a proto Vám dokážeme nabídnout ty nejlepší ceny na trhu. S námi však získáte mnohem víc než výhodnou cenu. Dostanete příležitost znovu se bez starostí nadechnout a začít znovu, protože právní odpovědnost bude od podpisu smlouvy na nás!

VYVARUJTE SE NEJČASTĚJŠÍM CHYBÁM!

Nepodceňujte komunikaci s věřiteli, státními orgány, zaměstnanci i dodavateli.

Její přerušení by mohlo pro tyto subjekty působit velice podezřele a vyvolat dohady o účelu převodu společnosti.

V rámci naší spolupráce dáme dohromady seznam s kontakty na všechny důležité orgány, s kterými bude třeba bezprostředně komunikovat a informovat je o změnách ve firmě.

Jak celý proces převodu společnosti funguje?

01

Příprava

V rámci služby převodu společnosti vás seznámíme s potenciálním jednatelem společnosti a připravíme obchodní transakci v souladu s NOZ a zákonem o obchodních korporacích č. 90/2012 Sb. Veškeré návrhy smluv od nás obdržíte vždy předem a finální dokumentaci podepíšete přímo u notáře v rámci valné hromady. Tento krok není sice právně vyžadován, ale je snazší jej udělat pro rychlejší zápis do obchodního rejstříku.

Na valné hromadě je rovněž odvolán původní jednatel a ustanoven nový.

02

Zápis změn

Dalším krokem v procesu převodu společnosti je sjednání valné hromady u notáře. Po jejím skončení je ihned podán návrh na zápis změn do obchodního rejstříku, který obsahuje notářský zápis, kupní smlouvu s přílohami a předávací protokol na příslušný rejstříkový soud, kde je zaplacen i poplatek. Klient poté dostanete kopii návrhu se zvýrazněným datem podání a kopií notářského zápisu.

V případě zájmu, můžeme zajistit online zápis do obchodního rejstříku, který je proveden nejpozději do 24 hodin od poslání.

03

Dokumentace

Pro uskutečnění valné hromady je nutné dodat předávací protokol funkce jednatele (předsedy představenstva).

Předávací protokol musí obsahovat:

  1. Přehled aktuálních závazků společnosti ke dni provedení transakce s jejich strukturalizací,
  2. Přehled pohledávek ke dni provedení transakce,
  3. Mimořádná účetní uzávěrka,
  4. Protokol inventarizace a předání zboží na skladě, včetně jeho případného ocenění soudním znalcem nebo ověření předávacího protokolu notářem (podle požadavku prodávajícího),
  5. Kompletní předání HIM a DHIM,
  6. Důležitá spojení na dodavatele a odběratele,
  7. Jednotlivé předávací protokoly na nemovité objekty, drahé technologické a výrobní zařízení,
  8. Výkazy zisků a ztrát, rozvahu a výsledovku, daňová přiznání,
  9. Živnostenské listy a oprávnění, registrace.

04

Cena

Cena za převod/odkoupení společnosti je velice individuální. Vždy záleží na složitosti daného případu. Pro klienty s nulovými závazky, nebo minimálními závazky však nabízíme platbu pomocí paušálu. V tom je zahrnuta změna sídla společnosti, konání valné hromady i návrh na zápis změn do obchodního rejstříku.

V rámci celého procesu od nás dostanete konzultace a kompletní analýzu zcela zdarma. Pokud Vám navíc naše řešení nebude vyhovovat, nevadí, k ničemu se u nás nezavazujete.

Smluvená cena je splatná až při převodu společnosti.

Máte zájem o odkup zadlužené společnosti?

Chcete se o službě dozvědět více informací nebo si sjednat schůzku?

Stačí, když vyplníte nezávazný formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.