Krizové řízení firem

Krizové řízení může zachránit i Vaší firmu

Co je nejdůležitější?

Stejně jako jindy v životě, i zde je důležité si přiznat, že má firma problémy a vyhledat pomoc. S tím prvním vám bohužel neporadíme, ale to druhé zvládáme perfektně.

V naší firmě jsme se podíleli na revitalizaci a sanaci významného množství podniků, které jsme s pomocí krizového řešení mohli zachránit. Služby krizového manažera nabízíme ale i takovým společnostem, které se chtějí dále rozvíjet. Ať už spadáte do prvního příkladu, nebo druhého, jsme připraveni nastartovat Váš podnik a postavit jej znovu na nohy! Zabraňte předčasnému konci firmy i Vy!

Nabízíme pomoc podnikatelům i firmám

  • Pro firmy čelící krizi
  • Pro společnosti, které potřebují impuls k rozvoji či stabilizaci vlastního podniku
  • Pro zakladatele a majitele firem, kteří se chtějí stáhnout z denního provozu a dopřát si čas pro sebe

Nabízíme služby krizového managera

Má vaše firma problémy?

Bojujete s prudkým poklesem zisků?
Brzdí vás závazky a upomínky věřitelů?
Nefunguje vám managementem?

Odpověděli jste si alespoň na jednu výše uvedenou otázku ANO? Pak nastala doba, kdy byste měli využít pomoc krizového manažera.

ČAS JE V TÉTO SITUACI ROZHODUJÍCÍM FAKTOREM

Nabízíme Vám službu “krizové řízení společnosti v krizi”

Krizové řízení nabízíme podnikatelům i firmám. Služby krizového manažera jsou cestou k odvrácení konce firmy.
Když se dá rozvíjet spousta firem, proč by nešla rozvíjet ta vaše?
Když se dá zachránit spousta firem, proč by nešla zachránit ta vaše?
A když lze zvýšit zisk mnoha firmám, proč by nešel zvýšit vaší firmě?
Proč se chystat na konec firmy když to je odvratitelné?

Čtyři kroky, jak zvládnout krizi

01

HLOUBKOVÁ ANALÝZA

PROVEDEME INTERNÍ AUDIT FIRMY

02

VYHODNOCENÍ

URČÍME HLAVNÍ PŘÍČINY KRIZE

03

NÁVRH ŘEŠENÍ

NAVRHNEME OPTIMÁLNÍ KRIZOVÝ PLÁN

04

REALIZACE

SPOLEČNĚ DOSTANEME VAŠI FIRMU Z KRIZE

Co je potřeba zvládnout?

Určení krizového manažera a předání moci do jeho rukou

Krize přicházejí ve vlnách a nelze se jim úplně vyhnout. Zároveň jsou však skvělou příležitostí k tomu uvědomit si, co je důležité a na čem je naopak zbytečné lpět. Právě s těmito důležitými kroky vám pomůže krizový štáb.

Jmenování krizového štábu je velice zodpovědný a náročný proces. Zejména v podmínkách menší firmy – musíme totiž zavrhnout stávající management (to jest nás samých) a zároveň ustanovit krizový tým, což budeme opět my sami.

Proces, kterým pak pravděpodobně projdeme, bude následující:

  • identifikování chybného vzorce uvažování a přijetí nutnosti změny,
  • odpuštění si neúspěchu, zbavení se strachu,
  • vědomý, rychlý a systematický postup, použití metod k ozdravení,
  • vyhodnocování toho, co funguje, co ne,
  • restartování mysli pro nové podněty.

Cesta z krize a kam dál

A právě ty nové myšlenky a nápady jsou tím, co spolu s osekáním nepotřebného dokáže vyvést firmu z krize. Kreativní přístup v každé minutě našeho konání nám neuvěřitelně pomůže, pokud dokážeme vidět situaci jako jednu velkou hru, ubere jí to na vážnosti a závažnosti a dodá nám to lehkost – tak velmi potřebnou.

Protože se většinou v krizi musíme rozhodovat s poměrně málo informacemi, bude zapotřebí zapojit naši intuici a vyvážit ji pragmatickým myšlením. Začít uvažovat jako krizový manažer a s nadhledem odvrátit konec firmy.

Pokud zdárně vyvedeme firmu z krize, bylo by ideálním stavem v budoucnu velmi pozorně si všímat každého vychýlení z rovnovážného stavu, zůstávat stále v přítomném okamžiku, co nejpružněji reagovat na aktuálně se měnící podmínky a tento přístup si zautomatizovat stejně tak, jako nádech a výdech.

Zanechte nám své telefonní číslo a my se s Vámi ihned spojíme. Na nezávazné schůzce pak zdarma probereme Vaši aktuální situaci.

K restartu vašeho podnikání může pomoci

Reorganizace

Reorganizace (v rámci insolvenčního řízení) nabízí řešení pro zadlužené podnikatele, kteří se mohou i nadále věnovat své podnikatelské činnosti. Díky správné reorganizaci může společnost fungovat v takzvaném reorganizačním plánu, který se zaměřuje na ozdravný proces a uspořádání vzájemných vztahů mezi dlužníkem a jeho věřiteli.

Sanace

Sanace (neboli restrukturalizace) je řešením pro firmy, které se potýkají s větší krizí. V rámci sanace se zaměřujeme na záchranu ziskových a perspektivních částí podniku a zároveň likvidací těch nefunkčních. Cílem sanace je pak dosažení obratu v dosavadním vývoji a návrat ke stavu, v jakém byl podnik před krizí.

Konsolidace

Konsolidace je vhodná pro podniky, které krize zatím výrazně nezasáhla. Díky tomu stačí k revitalizaci firmy například částečný prodej, změna výrobního procesu nebo snížení zbytečných nákladů.

Fúze

Fúze se vyznačuje proměnou společnosti. Lze ji však využít pouze v případě, že má podnik hodnotná aktiva, která mohou pro jiné firmy zajímavá. V rámci fúze pak dochází k takzvanému splynutí několika podniků najednou.

Máte zájem o krizový management?

Chcete se o službě dozvědět více informací nebo si sjednat schůzku?

Stačí, když vyplníte nezávazný formulář a my vás budeme obratem kontaktovat.